» » » Oyunlarla Farkındalık Eğitimi (9-13 yaş arası)

Oyunlarla Farkındalık Eğitimi (9-13 yaş arası)Cıbırca, Doğaçlama, Fotoğraf tamamlama, Kukla çalışmaları, Durum ve mekan çalışmaları, Okuma , Anlama, Aktarma ve Oynama kavramlarının farkındalıkları ile ilgili hem eğlenceli hem öğretici doğaçlama çalışmaları farklı tekniklerde Av_Avcı oyunu ile kendi enerji alanımızı belirleyip diğer enerji alanlarını hissetme üzerine çalışmalar...
 
Eğitim aşamasında çok eğlenceli ve en önemlisi; bireylerin kendilerini keşfetme süreclerini, hangi alanlarda farkındalıkları olduğunu göreceğiz.

Eğitim sürecinde;doğaçlama çalışmalarımızı farklı tekniklerde uygulayacağız.Örnek; ritmle, kursa katılanların yazılarıyla, hikayeleriyle ya da şiirleriyle, resimleriyle, danslarıyla...  Hem yaptıkları çalışmaları değerlendireceğiz hem de farkındalıklarını keşfetme yolunda hep birlikte keyifli bir serüven yaşayacağız.
 
Farkındalık Eğitimi'nin Kazandıracakları
 
Bireylerde düşünebilme kabiliyetinin kontrolünü sağlamak,duygularımızı izleyebilecek ve tepkilerimizi kontrol altına alabilmek, önyargıyı kırabilmektir.
 
EĞİTİM DETAYLARI


 

 

HAFTASONU GRUBU

 

HAFTAİÇİ GRUBU

Başlangıç Tarihi

30 Eylül 2017

3 Ekim 2017

Eğitim Gün Ve Saatleri

Cumartesi - Pazar 13.00-17.00

Salı – Çarşamba - Perşembe 19.00-21.30

Toplam Süre

2 Gün

3 Gün

Toplam Ücret

250 TL + KDV

250 TL + KDV

Eğitim Yeri

Mecidiyeköy - Kadıköy

Mecidiyeköy - Kadıköy

E-Posta

iletisim@gelisimakademisi.net

iletisim@gelisimakademisi.net

Telefon

0 212 274 09 35 - 0 532 574 64 08

0 212 274 09 35 - 0 532 574 64 08

 


Program İçeriği
 
Nefes  çalışmaları
Dikkat ve algı üzerine farkındalık çalışmaları
Durum ve mekan çalışmaları ile ilgili bol bol doğaçlamalar
Beden dili ve hakimiyeti konusunda farklı oyunlar ve doğaçlamalar
Kitaplar,dergiler ,köşe yazıları,öyküler üzernden farklı teknikte çalışmalar
Empati üzerine farklı pekçok çalışma teknikleri
Beş duyu organı ile farkındalık doğaçlamaları
öykü ve masal canlandırmalarını farkındalık tekniği ile irdeleme
Farklı pek çok çalışma ve teknik ile bireyler kendilerini tanıyıp keşfedecekler.Ayrıca üç aylık ders sürecinden sonra bir tiyatro topluluğu kurulacaktır.Bireyler kabiliyetlerine ve uygunluklarına göre sahne önü ve sahne arkasında çalışmalarını sürdürecektir. 
 
Eğitmen: Tuğçe Özyüzgen 
 
1980 İstanbul doğumludur. Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. Mezun olduktan sonra, Antalya Devlet Tiyatrosu'nda üç oyunda oyuncu olarak görev aldı. İzmir'de Akademi Ege'de doğaçlama dersleri verdi. İstanbul'da Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu'nda 'Kim Bunlar' adlı televizyon projesinde yer aldı. Beştaş Çocuk Tiyatrosu'nda pek çok çocuk oyununda oynadı. Fırat Kültür Merkezi'nde iki yıl oyunculuk yaptı bir yıl çocuk tiyatrosu sorumlusu olarak görev aldı. Çocuk oyunlarını yönetti. Güngören Belediyesi, Pendik Belediyesi, Fatih Belediyesi'nde çocuklara ve yetişkinlere; Drama ve Diksiyon dersleri verdi. Fatih Belediyesine bağlı Bilgi Evlerinde çocuklara drama dersi verdi. Safiye Sultan Burç Koleji'nde iki yıl drama dersi verdi. Tükenmez Kalem Derneği'nde drama dersi verdi. Damla Sanat Kültür Merkezi'nde drama eğitmeni olarak çalıştı.
Yazar: Yönetici | 3-02-2016, 19:50
Gösterim: 513
       
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz. Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.

Bilgi

Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.