Senaryo Yazarlığı EğitimiHayal gücüne güvenenler... Sinemaya sanatına ilgi duyanlar... Film meraklıları… Yazmaya gönül verenler… Senaryo Yazma Eğitiminde hayalin işlenmesine tanıklık ediyoruz. Kurgu gücümüzü ve zengin hayal dünyamızı bu çalışma içerisinde sayfalara döküyoruz.

Senaryo yazmak isteyen, fikirleri kâğıda dökmekte zorluk yaşayan herkes bu eğitimle artık birer yazar adayı olacak. Bu eğitimde öykülerinizdeki karakterlerin tahlilleri, senaryonuzun üstüne kurulduğu çatışmalar, düğümler, çözülmeler konuşulacak. En sevdiğiniz hikâyeyi senaryolaştırmaya çalışırken neler öğrendiğinize siz bile inanamayacaksınız.

 

PROGRAM DETAYLARI

 

TARİH 

18 Nisan 2020

 

GÜN VE SAATLER

 Cumartesi Pazar 10.00-15.00

SÜRE

 8 Hafta

ÜCRET

 1.250 TL +KDV

YER

 Mecidiyeköy  

E-POSTA

   iletisim@gelisimakademisi.net

TELEFON

 0 532 574 64 08    


 


Eğitimin Amacı

Senaryo Atölyesi; öncelikle, hikâyelerini-fikirlerini öykülemek, hikâyelerine-düşüncelerine sinematografik anlatım kazandırmak isteyen herkese açık olarak düzenlenen yoğun ve zengin bir programdan oluşuyor.

Atölye, aynı zamanda, sinema-tv, iletişim, edebiyat örgencilerine ve genelde tüm yazar adaylarına yönelik eğitim programıyla da; ülkemizin sinema ve televizyon sektörüne Avrupa standartlarında kaliteli-profesyonel senaryo ve tv-sinema yazarlarını yetiştirmek amacını güdüyor.

Öncelikle senaryo yazım-öyküleme tekniklerinin filmler üzerinden somut olarak görülüp, öğrenilmesiyle başlayacak olan atölye; daha sonra fikirden filme pratik senaryo yazım ve yazarlık çalışmasıyla tamamlanacak şekilde birbiriyle iç içe iki temel ve bütünlüklü aşama olarak gerçekleştirilecek.

Yazar: Yönetici | 6-11-2019, 00:13
Gösterim: 1 477
     Hata Bildir!  
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz. Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.

Bilgi

Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.